HISTORIA KLUBU

Białostocki Klub Karate Kyokushin „ Kanku” swoją działalność rozpoczął w 1998 r.

Jest organizacją pozarządową – stowarzyszeniem sportowym, w którego zarządzie są:

• Dariusz Cymmerman – Prezezs
  • Andrzej Czołpiński – Wiceprezes
  • Magdalena Cymmerman – Skarbnik
  • Michał Puczko – członek zarzadu
  • Dariusz Cacko – członek zarzadu

Głównym trenerem ( trener II klasy) Klubu jest Michał Puczko posiadający stopień mistrzowski 4 dan. Klub jest członkiem Polskiego Związku Karate i Podlaskiego Okręgowego Związku Karate. Zajęcia w grupach zależnie od wieku i stopnia zaawansowania prowadzą wykwalifikowani instruktorzy na terenie Białegostoku oraz w Supraślu.

Dla ćwiczących organizowane są egzaminy kwalifikujące na wyższy stopień wtajemniczenia, w okresie letnim i zimowym obozy szkoleniowo-rekreacyjne, zawody sportowe. W celu właściwego rozwoju zawodników, Klub uczestniczy w różnych turniejach poczynając od najniższej rangi klubowej aż do światowej.

W chwili obecnej do Klubu należy około 150 osób –  dzieci i dorosłych. 4 członków klubu posiada stopień mistrzowski dan (Michał Puczko 4 dan, Andrzej Czołpiński 2 dan, Dariusz Cacko oraz Dariusz Cymmerman posiadają stopień 1 dan).

Obecnie do najbardziej utytułowanych zawodników naszego Klubu należą:

•  Diana Sakowicz  – dwukrotna mistrzyni Europy juniorek (2014, 2015), wicemistrzyni Europy Juniorek 2016
  • Dariusz Cacko – Mistrz Polski 2016, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Polski,
  • Konrad Will  – medalista Mistrzostw Europy i Polski,
  • Andrzej Czołpiński  – medalista Mistrzostw Świata w Tokio’ 2015
  • Dariusz Cymmerman – medalista Mistrzostw Świata  w Tokio’2015, uczestnik Mistrzostw Europy, a także Mistrzostw Świata w Tokio 2017r.
  • Michał Szyszko  – medalista Mistrzostw Polski Juniorów i uczestnik Mistrzostw Europy.

W 2016r. BKKK „Kanku” zorganizował pierwszą edycję turnieju – I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Białystok 2016, który zgromadził prawie 200 zawodników z 17 klubów z Polski i Białorusi.