INFORMACJA O KLUBIE

Białostocki Klub Karate Kyokushin „ Kanku” swoją działalność rozpoczął w 1998 r.

Jest organizacją pozarządową – stowarzyszeniem sportowym, w którego zarządzie są:

• Dariusz Cymmerman – Prezezs
  • Andrzej Czołpiński – Wiceprezes
  • Magdalena Cymmerman – Skarbnik
  • Michał Puczko – członek zarządu
  • Dariusz Cacko – członek zarządu

Głównym trenerem ( trener II klasy) Klubu jest shihan Michał Puczko posiadający stopień mistrzowski 5 dan. Klub jest członkiem Polskiego Związku Karate i Podlaskiego Okręgowego Związku Karate. Zajęcia w grupach zależnie od wieku i stopnia zaawansowania prowadzą wykwalifikowani instruktorzy na terenie Białegostoku oraz w Kuźnicy.

Dla ćwiczących organizowane są egzaminy kwalifikujące na wyższy stopień wtajemniczenia, w okresie letnim i zimowym obozy szkoleniowo-rekreacyjne, zawody sportowe. W celu właściwego rozwoju zawodników, Klub uczestniczy w różnych turniejach poczynając od najniższej rangi klubowej aż do światowej.

W chwili obecnej do Klubu należy około 250 osób –  dzieci i dorosłych. 5 członków klubu posiada stopień mistrzowski dan (Michał Puczko 5 dan, Andrzej Czołpiński 3 dan, Dariusz Cacko 2 dan, Dariusz Cymmerman 2 dan oraz Denis Haritonchick 1 dan).

W ciągu dwudziestu lat istnienia naszego Klubu zawodnicy zdobyli łącznie około 1000 medali na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Do najbardziej utytułowanych zawodników w historii naszego Klubu należą:

• Anna Kaczyńska – wielokrotna medalistka  Mistrzostw Polski, Europy, Ameryki i Świata
  • Diana Sakowicz  – dwukrotna mistrzyni Europy Juniorek (2014, 2015), wicemistrzyni Europy Juniorek 2016
  • Dariusz Cacko – Mistrz Polski 2016, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy, wicemistrz Europy 2017 i 2019
  • Konrad Will  – medalista Mistrzostw Polski i Europy,
  • Andrzej Czołpiński  – medalista Mistrzostw Świata w Tokio 2015, Mistrz Świata w Tokio 2018
  • Dariusz Cymmerman – medalista Mistrzostw Świata  w Tokio 2015, medalista Mistrzostw Europy 2017, wicemistrz Europy 2018, wicemistrz Polski 2019
  • Michał Szyszko  – medalista Mistrzostw Polski Juniorów i uczestnik Mistrzostw Europy.
  • Łuka Marlena – medalistka Mistrzostw Europy 2018
  • Koc Julia – medalistka Mistrzostw Europy 2019

Klub cyklicznie organizuje międzynarodowe turnieje, w których uczestniczy blisko 400 zawodników z Polski i Europy.