zawoja

Zimowa Szkoła Karate Kyokushin & Narty – PORONIN 20.01 – 27.01 / 2019

Białostocki Klub Karate Kyokushin “KANKU” zaprasza na Obóz zimowy Karate Kyokushin & Narty – PORONIN 2018.

Obozy sportowe w górach to świeże powietrze, piękne widoki, mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia oraz atrakcji zapewniających przypływ adrenaliny, a także liczne, wymagające wysiłku wyzwania – czyż nie tak powinien wyglądać wypoczynek godny prawdziwego sportowca ? Poronin i okoliczne tereny bez wątpienia są wymarzonym miejscem na aktywny, pasjonujący i niezapomniany wypoczynek podczas uczestnictwa w obozach sportowych.

Na naszym obozie oprócz regularnych treningów karate kyokushin planujemy jeździć na nartach, gry i zabawy oraz mamy w planach 2 wycieczki. Przejazd autobusem jest wliczony w cenę obozu po za tym każdy uczestnik otrzymuje Gratisową Bluzę z wyszytym KANJI. Osu.

Plan obozu:

WYJAZD Niedziela 20.01 godz. 4.00 – DOJO Św. Jerzego 22

(Autokar firmy IBATUR – przejazd wliczony w cenę obozu)

 • Niedziela 20.01 – przyjazd, zakwaterowanie, zebranie organizacyjne, podział na grupy, 1 TRENING OGÓLNY
 • Poniedziałek – 21.01 – NARTY  „Wyciągi SUCHE” – 2 TRENINGI – GRY I ZABAWY – DYSKOTEKA
 • Wtorek 22.01 – wyjazd do Zakopanego WIELKA KROKIEW, KASPROWY WIERCH  i Białki Tatrzańskiej (TERMY BANIA) 1 TRENING
 • Środa 23.01 – NARTY  „Wyciągi SUCHE” – 2 TRENINGI – KINO-TEKA KARATEKA – ŚMIESZNY POKAZ MODY
 • Czwartek 24.01 – wyjazd do Zakopanego KRUPÓWKI, MUZEUM TATRZAŃSKIE, GUBAŁÓWKA i Białki Tatrzańskiej (TERMY BANIA), 1 TRENING
 • Piątek 25.01 – NARTY  „Wyciągi SUCHE” – 2 TRENINGI – GRY I ZABAWY – DYSKOTEKA
 • Sobota 26.01 – TURNIEJ KATA i KUMITE, EGZAMIN NA KYU, OGNISKO, SAYONARA
 • Niedziela 27.01 – wczesne śniadanie i wyjazd.

Plan posiłków:                                                             

 • Śniadanie – 8.00
 • Obiad – 13.00
 • Podwieczorek – 16.00
 • Kolacja – 18.00

POWRÓT – Niedziela 27.01 godz. 19.00 – DOJO Św. Jerzego 22

(Autokar firmy IBATUR – przejazd wliczony w cenę obozu)

Dom Wczasowy „ELŻBIETA” – Poronin

Ośrodek kolonijno – wczasowy ‘’Elżbieta” to doskonałe miejsce do spędzenia urlopu zarówno letniego jak i zimowego. Blisko stąd do Zakopanego – 6 km, Morskiego Oka -27 km,  w Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, do Niedzicy z dwoma zamkami, na Spływ Przełomem  Dunajca – 40 km, na Słowację – 17 km.
W odległości 1500 m znajduje się centrum wsi – kościół, poczta, apteka, centrum handlowe i gastronomiczne.
W pobliżu 500 – 800 m znajduje się również przystanek autobusowy, sklep spożywczy i karczma regionalna.

Wyciągi narciarskie i snowboardowe “SUCHE” – płatne dodatkowo dla osób które będą korzystać.

Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa do naszej nowej Stacji Narciarskiej, położonej w uroczym zakątku Podhala.

https://www.skisuche.com/

Stacja Narciarska Suche to zróżnicowane trasy narciarskie, stoki o różnych stopniach trudności.

SUCHA GRAPA – Trasa Sucha Grapa to trasa o długości 650m biegnąca pod wyciągiem krzesełkowym. Szerokość trasy wynosi ok. 60m. Trasa ma ekspozycję północną i nazywana jest również Trasą Główną Stacji Narciarskiej Suche. Początek trasy znajduje się na wysokości 930m n.p.m. Koniec trasy to wysokość 787m n.p.m. Średnie nachylenie trasy 25%. Nachylenie minimalne 15%, nachylenie maksymalne 50%. Główny ruch narciarski odbywa się właśnie na tej trasie. Pozostałe trasy na różnej wysokości łączą się z Trasą Główną. Na trasie znajdują się cztery podpory wyciągu krzesełkowego.

ZIELONA MILA – to trasa o długości 350m. Trasa znajduje się po prawej stronie wyciągu krzesełkowego ( patrząc od dołu) i jest niewidoczna z poziomu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Szerokość trasy 40m o średnim nachyleniu 25%. Ekspozycja trasy północna. Początek trasy znajduje się przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego na wysokości 930m n.p.m. Na wysokości ok.800 m n.p.m. Trasa Zielona Mila łączy się z Trasą Główną przy podporze drugiej wyciągu krzesełkowego. Duża przestrzeń, na której znajduje się opisywana trasa, brak podpór infrastruktury wyciągu niosą wrażenie wolności, wielkiej narciarskiej radości dla wszystkich poruszających się tą trasą. Przy sprzyjającej pokrywie śnieżnej po prawej stronie trasy usytuowany jest SNOWPARK ze skoczniami o różnej skali trudności i certyfikowanymi przeszkodami.

RODZINNA – Trasa Rodzinna znajduje się po lewej stronie wyciągu krzesełkowego i Trasy Głównej. Początek trasy znajduje się na wysokości 927m n.p.m. a kończy się na wysokości 787 m n.p.m. Długość trasy wynosi 561 m o różnicy wzniesień 140m. Nazwę swoją trasa ta zawdzięcza 450m równemu odcinkowi o średnim nachyleniu ( Ok. 20%) i ekspozycji północnej będącego ważną częścią tej trasy. Trasę tę umiłowały sobie osoby o średnim stopniu zaawansowania, dzieci i dorośli. Po lewej stronie trasy rodzinnej usytuowany jest wyciąg orczykowy o długości 400 metrów, który jest dopełnieniem oferty tej trasy. Wbrew nazwie cała trasa Rodzinna posiada Certyfikat FIS upoważniający do rozgrywania zawodów rangi mistrzostw świata juniorów w slalomie.

SPORTOWA – Trasa Sportowa jest najdłuższą trasą naszej Stacji. Długość trasy wraz z odcinkiem dojazdowym wynosi prawie 1000m. Początek trasy rozpoczyna się na wysokości 930m n.p.m. na lewo zjazdu ze stacji górnej Kolei Krzesełkowej. Koniec trasy znajduje się na wysokości 787 m n.p.m.. Różnica wzniesień wynosi 143 m o średnim nachyleniu 25% i maksymalnym 50%. Nazwa trasy bardzo dobrze oddaje charakter opisywanej trasy. Na tej trasie rozgrywane są wszystkie zawody sportowe organizowane przez naszą Stację, wszystkie treningi oraz wszelkiego rodzaju eVenty.  Trasa ta posiada oddzielne wejście do wyciągu krzesełkowego, które pozwala na zupełne wyłączenie w/w trasy na wspomniane imprezy.

DYZIO –  Miejsce, o którym mowa trudno nazwać trasą narciarską. DYZIO to po prostu cudowne miejsce, gdzie duzi i mali mogą zacząć swoją przygodę z nartami. Nasza „ Ośla Łączka „ znajduje się na prawo od głównego budynku stacji. Na Dyziu dzieci i dorosłych do góry wywozi wygodna 60m Taśma oraz 100m orczyk. Stok ma 60m szerokości, 12% nachylenia. Ekspozycja południowa gwarantuje słoneczko i bardzo dobre warunki śniegowe do nauki Białego Szaleństwa. Z lewej strony Taśmy znajduje się specjalnie wygrodzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą pozjeżdżać na saneczkach.

Do dyspozycji Państwa oddajemy nowoczesną, czteroosobową kolej krzesełkową firmy Doppelmayr o przepustowości 2200 osób/godz.

PARAMETRY WYCIĄGU:

 • Producent: Doppelmayr
 • Typ: 4-osobowe krzesełka z kanapą wydzieloną dla każdej z osób indywidualnie
 • Odległość od Stacji dolnej do stacji górnej: 640 m.
 • Różnica Poziomów: 137,00 m
 • Średnie nachylenie trasy: 15%
 • Prędkość jazdy: 2.60 m/s
 • Przepustowość (zdolność przewozowa) 2200 osób/godz

Podczas tegorocznego obozu karate kyokushin planujemy dwie całodniowe wycieczki autokarowe.

W dniu wycieczek śniadanie jest o 7.00, obiad jest zastąpiony prowiantem, a kolacja o godz. 19.00

 • Wycieczka nr.1 do Zakopanego na Skocznie Narciarskie i Kolej Linowa na Kasprowy Wierch oraz do Białki Tatrzańskiej do Term Bania.

Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza to największa spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120. Położona na północnym stoku góry Krokiew u zbiegu ulic Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego, jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów.

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut – wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby! Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 – 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy.

 • Wycieczka nr.2 do Zakopanego do Muzeum Tatrzańskiego na Krupówki i Gubałówkę oraz do Białki Tatrzańskiej do Term Bania.

Muzeum Tatrzańskie jest jednym z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. W 1888 roku grono przyjaciół i sympatyków dra Tytusa Chałubińskiego utworzyło Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego, które doprowadziło jeszcze w tym samym roku do otwarcia pierwszej ekspozycji.

Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które trzeba odwiedzić. Ten zamknięty dla ruchu samochodowego deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości. Większość mieszczących sie wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje i karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami, jest tu również postój dla dorożek.

Plac pod Gubałówką stanowi przedłużenie Krupówek, prowadzi do niego nowo wybudowane przejście podziemne pod ulicą Kościeliską. Plac to przede wszystkim wielkie targowisko gdzie kupić można wszystko od kożuchów i butów po owoce i kwiaty, a przede wszytkom regionalne wyroby z drewna, owcze skóry oraz prawdziwe góralskie oscypki i bundz. Kierując się w stronę Gubałówki dojdziemy do budynku Polskich Kolei Liniowych skąd odjeżdża kolejka torowa-linowa na szczyt.

Już starożytni ukłuli maksymę sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Stąd pochodzi popularny skrót SPA, często używany w sprzeczności z jego pierwotną ideą. Najlepszym przykładem filozofii sanitas per aquam są obiekty wykorzystujące moc wody czarpanej z głębi Ziemi – w tym Terma Bania. Woda w basenach Białczyńskiej Termy to woda mineralną, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę, co czyni ją wodą termalną. Zawiera ona: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.

Całkowita cena obozu wynosi – 980 zł (Transport autokar + Bluza z Kanji GRATIS!!!)

Tylko wpłata zaliczki gwarantuje rezerwację miejsca. Ilość miejsc jest ograniczona do 63 osób.

1 zaliczka 200 zł płatna do 02/11/2018

2 zaliczka 200 zł płatna do 07/12/2018

3 zaliczka 580 zł płatna do 11/01/2019

Płatności za obóz można dokonywać przelewem na konto klubu lub  gotówką w biurze klubu ul. Św. Jerzego 22 Białystok

W biurze klubu jest możliwość otrzymania faktury za obóz.

Konto Klubu: PKO Bank Polski SA   81 1020 1332 0000 1402 1059 2881
Bluza na suwak z kapturem GRATIS dla wszystkich obozowiczów.
Przy rejestracji proszę podać rozmiar.

Limit zgłoszeń 63 uczestników na ten obóz został osiągnięty.

Lista zgłoszeń:

Lp.Nazwisko i imię
1. Cymmerman Dariusz
2. Cymmerman Magdalena
3. Cymmerman Bruno
4. Mucharzewski Jan
5. Kozlowska Katarzyna
6. Kozłowska Agnieszka
7. Aleksiejczyk Kacper
8. Zajko Aleksandra
9. Zajko Dawid
10. Zajko Magdalena
11. Charmuszko Maciej
12. Puczko Michał
13. Puczko Irena
14. Borkowska Zuzanna
15. Kuprewicz Krzysztof
16. Kuprewicz Karina
17. Wiśniewska Zuzanna
18. Murzyn Maciej
19. Latosińska Katarzyna
20. Czołpiński Andrzej
21. Rudzki Bartosz
22. Szutko Szymon
23. Cacko Feliks
24. Cacko Dariusz
25. Mazur Maciej
26. Żmojda Julian
27. Drozdowski Tomasz
28. Dąbrowski Paweł
29. Popowski Sebastian
30. Laskowska Antonina
31. Laskowska Dagna
32. Siegień Ksawery
33. Chomański Szymon
34. Jary Julia
35. Jary Igor
36. Sienkiewicz Sebastian
37. Sieczejko Lena
38. Kucińska Maja
39. Kucińska Julia
40. Protassewicz Julia
41. Protassewicz Szymon
42. Adakimowicz Dominika
43. Czołpiński Marek
44. Czołpińska Katarzyna
45. Stępień Radosław
46. Pawłuszewicz Grzegorz
47. Hintz Ingrid
48. Siwek Oliwier
49. Wiciński Patryk
50. Wiciński Kacper
51. Dunaj Stanisław
52. Sakowicz Antoni
53. Czarnecki Gustaw
54. Klimiuk Aleksandra
55. Grabowska Alina
56. Leśniak Wiktor
57. Starosta-Zgoda Agnieszka
58. Burkat Dawid
59. Zgoda Jakub
60. Sturgulewski Marcin
61. Wojciech Dąbrowski
62. Łapiński Maciej
63. Łapiński Michał