XXX Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin 2016 – Warna, Bułgaria

me-varna-2016-1

21 – 22 maja 2016 r. w Warnie ( Bułgaria ) odbyły się XXX Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin . W zawodach, które trwały dwa dni, wzięło udział ok.600 zawodników i zawodniczek z 24 krajów. Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU” reprezentowało 3 zawodników – Dariusz Cacko w kat. 35 – 39 lat, – 85 kg, Dariusz Cymmerman w kat. + 40 lat, + 85kg, Diana Sakowicz w kat. junior – 60 kg oraz  trener Michał Puczko IV dan.  Zawodnicy z naszego klubu zaprezentowali się znakomicie: i tak Diana Sakowicz trzeci raz z rzędu stanęła na podium, tym razem na II m-cu ( w Warnie 2014 r i Berlinie 2015 r. na I m-cu). W walce finałowej uległa b. silnej i o 20 cm wyższej zawodniczce  z Rosji. Dariusz Cacko po dwóch wygranych, bardzo ciężkich walkach z zawodnikami z Rosji przegrał trzecią walkę o wejście do finału również z zawodnikiem z Rosji i w ostateczności zajął III m-ce. Dariusz Cymmerman natomiast w pierwszej walce trafił na b. silnego i doświadczonego zawodnika z Holandii i musiał uznać jego wyższość.  Mistrzostwa stały na b. wysokim poziomie przy dominacji zawodników z Rosji i tym bardziej należy uznać start naszych zawodników za duży sukces.

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nasz wyjazd, w szczególności firmie:  EURONET Norbert Saniewski oraz STEELER Marcin Piasecki i MERITUM Ubezpieczenia.