33 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO

W dniach 18-19 maja 2019 odbyły się 33 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO we Wrocławiu. W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 730 zawodników z 29 państw. Barwy reprezentacji Polski reprezentowało dziewięcioro zawodników z Białostockiego Klubu Karate Kyokushin KANKU.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym.
W pierwszym dniu zawodów walczyło dwóch naszych zawodników w kategorii Senior +40 lat.
Sensei Dariusz Cacko po trzech wygranych walkach, przegrywa czwartą finałową walkę i zajmuje 2 miejsce.
Sensei Dariusz Cymmerman wygrywa pierwszą walkę z reprezentantem Ukrainy, jednak z powodu doznanego poważnego urazu nie jest w stanie kontynuować rywalizacji.
W drugim dniu zawodów obserwowaliśmy zmagania juniorów.
Senpai Bruno Cymmerman w pierwszej walce przegrywa z doświadczonym zawodnikiem z Turcji.
Senpai Katarzyna Kozłowska wygrywa dwie walki: ze Słowaczką i Polką, trzecią walkę o wejście do strefy medalowej przegrywa z reprezentantką Rosji.
Senpai Rozalia Pawilcz pomimo przegranej z reprezentantką Słowacji zalicza dobry debiut na Mistrzostwach Europy.
Senpai Natalia Koc przegrywa swoją pierwszą walkę z zawodniczką z Węgier.
Senpai Szymon Małyszko wygrywa pierwszą walkę z Węgrem, w kolejnej walce ulega reprezentantowi Ukrainy. W kategorii kata Szymonowi udało się przejść do drugiej tury do której przechodziło sześciu zawodników.
Senpai Aleksandrze Zajko pomimo bardzo dobrej walki nie udaje się przejść dalej. W kategorii kata po pierwszej turze uplasowała się na ósmym miejscu, co jest dużym sukcesem zawodniczki, ponieważ był to jej pierwszy start na zawodach tak wysokiej rangi.
Senpai Julia Koc wygrywa pierwszą walkę z Węgierką i wchodzi do strefy medalowej, w kolejnej bardzo wyrównanej walce ulega Rosjance i ostatecznie zajmuje trzecie miejsce.
Osu!